میتوانم شکست را بپذیرم اما تلاش نکردن را هرگز!

ترکیب شبکه‌های عصبی و الگوریتم رقابت استعماری برای تقسیم بندی رنگ پوست

چکیده

تشخیص رنگ پوست یک روش محبوب و مفید در تعامل کامپیوتر و انسان در تجزیه و تحلیل محتوا است. برنامه های کاربردی مانند شناسایی و ردیابی قطعات بدن انسان، تشخیص چهره و تشخیص، تشخیص مردم غیر مسلح و بازیابی پایگاه داده های چند رسانه ای از مردم در همه بهره مندی از تشخیص پوست. از این رو پیدا کردن یک روش مناسب برای بخش پیکسل مانند پوست می تواند مشکلات را حل کند ارائه. استعماری الگوریتم رقابتی (ICA) یک الگوریتم تکاملی جدید که به تازگی معرفی شده است و عملکرد خوب در برخی از مسائل بهینه سازی است. ICA توسط فرایندهای اجتماعی-سیاسی از رقابت استعماری بشر در دنیای واقعی الهام گرفته شده بود. در این مقاله ترکیبی ICA-ANN برای طبقه بندی پوست حل پیشنهاد شده است.

واژگان کلیدی

دریافت :18 نوامبر 2011    دریافت بازنگری شده :14 سپتامبر 2012    پذیرش : 19 سپتامبر

  1. نوید رزمجوعضو بخش مهندسی برق دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل
  2. ب.سمیه موسوی عضو بخش مهندسی رایانه دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان
  3. ف.سلیمانی عضوبخش علوم ریاضی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان

A hybrid neural network Imperialist Competitive Algorithm for skin color segmentation
doi:10.1016/j.mcm.2012.09.013

امروزه تشخیص مناطق پوست انسان در یک تصویر مورد علاقه مورد علاقه قرار گرفته و نقش مهمی در طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی پردازش تصویر و حوزه های مختلف تعامل کامپیوتر و انسان ایفا می کند. با توجه به رنگ پوست بر اساس تشخیص، استفاده از رنگ سیاه و سفید بیشتر مورد استفاده قرار گرفته است با توجه به ابعاد اضافی از رنگ، به عنوان مثال، دو جسم از تن های خاکستری مشابه ممکن است در یک فضای رنگ بسیار متفاوت باشند. همچنین، تجربه نشان می دهد که پوست انسان دارای یک رنگ است، که به راحتی توسط انسان شناخته شده است. یکی از ویژگی های رنگ بر اساس پیکسل، نیاز به هیچ زمینه ی فضایی. برنامه های کاربردی مانند شناسایی و ردیابی قطعات بدن انسان تشخیص چهره ، مردم برهنه تشخیص و مردم بازیابی در پایگاه داده های چند رسانه ای ، همه بهره مندی از تشخیص پوست است. همچنین، بر اساس رنگ پوست تشخیص دستاوردهای توجه در کمک به مسدود کردن تصویر اعتراض یا محتوای ویدیویی را در اینترنت به صورت خودکار، علاوه بر استفاده از آن در فن آوری های مرتبط با کامپیوتر، رنگ پوست نقش مهمی برای انسان و روابط انسانی ایفا می کند: این می تواند به عنوان نشانه در مورد رفاه یک فرد خدمت می کنند، می توان نژاد یک شخص و سن از رنگ پوست ردیابی و آن را نشان می دهد که آیا کسی بوده است به خورشید برای مدت زمان طولانی تر.

  • پیاده سازی شده در محیط متلب
  • دارای گزارش کار
  • فایل پاورپوینت جهت ارایه کلاسی
  • ترجمه مقاله به فارسی
این مقاله دروس‌های تکاملی و شبکه‌های عصبی را پوشش می‌دهد.

نرم افزارهای مورد نیاز جهت اجرای این نسخه : Matlab R2014b

توضیح مختصر

امپریالیزم، در لغت به سیاست توسعه قدرت و نفوذ یک کشور در حوزه خارج از قلمرو شناخته شده برای آن، اطلاق می‌شود. به عنوان مثال کشورهایی نظیر فرانسه و انگلیس به ایجاد مدارس انگلیسی زبان و فرانسوی زبان در مستعمرات خود پرداختند. این اقدام به دلایل مختلفی صورت میگرفت که در راس این دلایل افزایش نفوذ فرهنگی در مستعمرات بوده است. نا گفته نماند که فرایند استعمار (حداقل بعد فرهنگی آن) با همه تبعات منفی آن در بعضی از کشورهای امپریالیست به چشم یک جهاد فکری برای نجات بشر نیز نگریسته می شد.

مشاهده قسمتی از مقاله